Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Veřejné nedobrovolné dražby - Majetek zabavený v exekuci

Veřejné dražby - Zabaveného majetku z exekuce

Činnost dražebníků a dodržování zákona na veřejných dražbách spadá do kompetence Ministerstva pro místní rozvoj. Pracovníci tohoto úřadu mohou provádět kontroly přímo na dražbě. Samozřejmostí je následná kontrola dokumentace celé dražby. Tuto dokumentaci musí dražebník povinně uchovávat. Dobrovolná dražba je navržena vlastníkem a nebo likvidátorem.

Nedobrovolná dražba slouží k zajištění pohledávky věřitele. Samotná organizace dražby je pod dohledem dražebníka. Dražební činnost může dražebník provádět pouze v případě, že má živnostenský list. Průběh dražby je řízen licitátorem, kterým může být i dražebník. Většinou se však jedná o třetí osobu. Ministerstvo se věnuje také metodice, konzultacím a poradenskou činností, která má co do činění s veřejnými dražbami.

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Zaplacení ihned či dražební jistota

Jakmile vyhrajete dražbu, stanete se majitelem dané vydražené věci. Toto má však podmínku, musíte zaplatit kompletní částku, kterou byl předmět odklepnut. Jakmile bude toto splněno je daná věc ihned Vaše. Na veřejné aukci není potřeba zaplatit dražební jistotu, abyste byli připuštěni do dražební místnosti. Dražba probíhá klasicky pomocí příhozů, kdy je Vám přiděleno číslo a Vy jenom zvedáte číslovku v ruce. Na aukcích to nechodí jako ve filmu, kde je plno hluku. Aukce je klidnou činností, které se účastní vychovaní lidé.

Dražby finančních úřadů - Nedobrovolné dražby Majetku nejen z exekuce

Na stránkách ministerstva financí České republiky můžete najít seznamy dražeb na jednotlivých finančních úřadech. Najdete zde právě probíhající aukce, zrušené aukce a archiv úspěšně provedených dražeb. Asi nejvíce dražeb najdete pochopitelně v Praze. Mnoho lidí by si řeklo, že dalším městem na druhém místě je druhé největší Brno. Takový úsudek je však mylný.

Velmi aktivním místem co se týká dražeb je Opava. Může to být způsobeno tím, že v oblasti bydlí sociálně slabší lidé, kteří mohou kvůli dluhům přijít o majetek. V takovém případě jsou jejich věci a majetek vystaveny i do dražby. Před tím, než vstoupíte do takové dražby budete muset zaplatit dražební jistotu, která se platí exekutorovi jenž se o aukci stará. Jistotu musíte zaplatit nejpozději do začátku aukce. Peníze jsou nevratné. Tato jistota je však vždy zvolena podle zákona. Následně budete na aukci normálně přihazovat a pokud budete mít štěstí a velkou kupu peněz připravených na aukci, jistě můžete odcházet s úsměvem na tváři. Také si dobře rozhodněte, který předmět se stane Vaším cílem. Je totiž nutné, aby jste měli přehled.

Jakmile vydražíte jednu věc, musíte z aukce odejít, aby se dostala řada i na ostatní zájemce. S představou, že máte dostatek peněz a vykoupíte celou aukci, se raději rychle rozlučte.

Bankovní i nebankovní menu

Veřejné nedobrovolné dražby - Majetek zabavený v exekuci - www.finance-pod-kontrolou.cz - 2023 - Kontakt