Chci peníze na účtu do 15 minut

Nezávazně vyplňte formulář. Zjistíme kdo Vám půjčí. Zatelefonujeme zpět.

Chci vyplnit formulář

Sami si porovnejte všechny nabídky. A sami si vyberte tu nejlepší půjčku.

Porovnám si všech 47 nabídek

Národní evidence účtů - U které banky má kdo bankovní účet

Národní evidence účtů (zatím) nebude

Ministerstvo financí mělo v úmyslu zřídit tzv. Národní evidenci účtů. O co šlo? Mělo jít o usnadnění a zejména urychlení práce policie při vyšetřování podvodů, praní špinavých peněz... .

  • zařídíme vám zdarma nebankovní půjčku
  • peníze ještě dnes na bankovní účet
  • i bez příjmu a i bez zaměstnání
  • pouze nezávazně vyplňte náš formulář
  • my máme přístup ke všem českým poskytovatelům
  • vyřídíme vám u jednoho z nich do 15 minut půjčku
Vyplňte následující žádost

Jaký by byl rozdíl oproti stávajícímu stavu?

Dnes pokud vyšetřují podezřelého a potřebují zjistit, ve kterých finančních institucích má účty, musejí policisté všechny jednotlivé banky, stavební spořitelny či penzijní fondy v celé ČR obeslat s dotazy, zda pan XY (nebo firma XY) má u nich veden účet. Tím se zdržuje vyšetřování a může dojít k tomu, že než se policejní vyšetřovatelé ke všem účtům zločinců dostanou, jsou peníze již převedeny do zahraničí... .

Naproti tomu institut Národní evidence účtů by policii či státnímu zástupci umožňovala zjistit tuto informaci od všech institucí najednou. Vyšetřování zločinného jednání by se urychlilo a dalo by se zabránit převodům peněz pocházejících z trestné činnosti.

Proč návrh o národní evidenci účtů neprošel?

Bohulibá myšlenka na zřízení Národní evidence účtů vzešla z iniciativy ministerstva vedeného Miroslavem Kalouskem z TOP09. Koaliční Věci Veřejné byli také pro. Návrh nakonec neprošel přes ODS. Proč? Důvodů, proč neprošel tento návrh se nabízí mnoho, podívejme se na tři nejpravděpodobnější.

První důvod, který snad každého v souvislosti s ODS napadne je, že někteří tzv. "kmotři" mají sami co skrývat a zřízení evidence by bylo pro ně přinejmenším nepohodlné. Tato možnost je ale vysoce nepravděpodobná a jedná se spíše o "konspirační teorie z diskusí pod články".

Druhou možností je nedostatečná připravenost návrhu - velmi pravděpodobná možnost.

Třetí, nejpravděpodobnější, možností je prostá ochrana práv občana a ochrana bankovního tajemství. Národní evidence účtů by totiž působila jako Orwelův "Velký Bratr". Takový nástroj, který by Policie zřízením Národní evidence účtů dostala, měla v české kotlině naposledy snad jedině StB a před ní Gestapo.

Měla by být národní evidence účtů schválena?

Nikdo rozumný snad nepochybuje, že většina policistů jsou čestní chlapi, kteří berou svoji práci jako poslání, skutečnou službu občanům. Bohužel i mezi ně se vetře sem tam nějaký "šibal", který svého postavení umí náležitě využít a napáchá při tom více škody, než někteří "obyčejní" zločinci. Proč tedy Policii dávat do ruky tak mocný nástroj, jakou Národní evidence účtů bezesporu je? To se dělá pouze v totalitách, nikoli v demokracii. V demokracii však nelze kvůli urychlení vyšetřování jednoho podezřelého umožnit šmírování milionů bezúhonných lidí.

Pokud si také myslíte, že neschválení Národní evidence účtů byla chyba, doporučujeme Vám k přečtení další články na této stránce.

Bankovní i nebankovní menu

Národní evidence účtů - U které banky má kdo bankovní účet - www.finance-pod-kontrolou.cz - 2023 - Kontakt